Alicja Patalas- organ prowadzący, dyrektor

"Przedszkole i Żłobek Krasnal założyłam w 2012 roku, tworząc bezpieczne, przyjazne i wszechstronnie rozwijające dzieci miejsce, do którego w pierwszym roku działalności mógł uczęszczać moj, 4-letni wtedy syn.

Staraliśmy się stworzyć miejsce, w którym dziecko jest najważniejsze, gdzie dba się o jego potrzeby, szanuje i stwarza domową atmosferę w otoczeniu pięknej przyrody.

Na co dzień dbam o prawidłowe funkcjonowanie pracy placówki, dobre samopoczucie kadry:) i  wysoki poziom kształcenia dzieci.

Prywatnie aktywna mama czwórki dzieci."

inż. Jolanta Patalas- wicedyrektor Przedszkola i Żłobka Krasnal

Stanowisko dyrektora jest dla mnie dużym wyzwaniem, co motywuje mnie do wywiązywania się z obowiązków jakie niesie ze sobą. W odziennej pracy cenię sobie zaufanie rodziców podopiecznych i satysfakcje kadry. 

Priorytetem jest dla mnie dbanie o bezpieczeństwo, poszanowanie i wszechstronny rozwój dzieci, ze szczególnym naciskiem na kontakt ze środowiskiem leśnym, które naszego "Krasnala" otacza. Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi daje mi dużą satysfakcje i radość.

 PRZEDSZKOLE:

Aneta Górna- nauczyciel w najstarszej grupie Sówek, z Krasnalem związana od 2012 roku:

  " Jestem nauczycielem mianowanym z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi

i młodzieżą w wieku szkolnym, oraz dziećmi w wieku przedszkolnym.

   Ukończyłam studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznzniu na kierunku chemia, oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk Humanisycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

W wykonywanej pracy cenię sobie solidność, cierpliwość, sumienność i zaangażowanie. Dużą satysfakcję sprawia mi praca z dziećmi, angażuję się w kształtowanie ich postaw i charakterów.

Za główny cel w nauczaniu stawiam sobie dotarcie do psychiki dziecka, rozwijanie jego zainteresowań i umiejętności. Łatwo nawiązuję nić porozumienia z innymi ludźmi, potrafię zrozumieć emocje i potrzeby najmłodszych. Lubię się uśmiechać i mieć do życia pewien zdrowy dystans. Mój wolny czas, to czas spędzony z rodziną, znajomymi i psem.

 

Moje motto:

„Staram się dziecko zrozumieć, nie szkodzić mu, stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze. Dobry człowiek to taki, który czuje co drugi czuje!" (J. Korczak)"

 

mgr Marta Maruszewska- nauczyciel, wychowawca grupy Pszczółek:

   "Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Natomiast studia magisterskie ukończyłam o specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna na tej samej uczelni. 

Pracę w "Krasnalu" rozpoczęłam w 2017 roku jako opiekun w żłobku, następnie zostałam nauczycielem - wychowawcą grupy przedszkolnej.

Praca z najmłodszymi jest moim powołaniem, przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Obserwowanie tego, jak dzieci pokonują nowe trudności,  jak się zmieniają i rozwijają utwierdza mnie w przekonaniu sensu mojej pracy, a każdy uśmiech na ich twarzy jest dla mnie ogromną nagrodą. W pracy z dziećmi skupiam się przede wszystkim na pobudzaniu zainteresowania literaturą, ponieważ niesamowicie rozwija ona dziecięcą wyobraźnię. Ponadto, prowadzę zajęcia taneczne w grupach przedszkolnych. 

Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. W wolnych chwilach dużo czasu spędzam z rodziną oraz czytam książki."

mgr  Jolanta Swoboda- nauczyciel grupy Żabki

 

mgr Katarzyna Szymkiewicz- nauczyciel grupy Biedronki

"Ukończyłam studia magisterskie na UAM w Poznaniu na kierunku Filologia rosyjska. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka rosyjskiego.

Jestem osobą ciepłą, życzliwą i otwartą. Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi.

Praca z maluchami sprawia mi ogromną przyjemność i daje frajdę. Umiem dostrzegać i odkrywać indywidualne potrzeby każdego z podopiecznych.  W relacjach interpersonalnych kieruję się zasadą podmiotowego traktowania innych- dziecko to przede wszystkim człowiek.

Jestem gotowa poświęcić wiele czasu i sił by służyć najmłodszym- a ich uśmiech i poczucie, że są akceptowane to dla mnie najwspanialsza nagroda."

  

Żłobek:

Beata Domagała- opiekun grupy żłobkowej Misie

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Opolskim, kierunek Pedagogika w zakresie Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.
Z dziećmi pracuję od 2009 roku.We wspomaganiu rozwoju potencjału duchowego, psychicznego i fizycznego dzieci za wiodącą w mojej pracy uznaję metodę Pedagogiki Zabawy Klanza, ponieważ zabawa zaspokaja 4 podstawowe potrzeby dziecka: potrzebę zdobywania wiedzy o świecie, kontaktów interpersonalnych, akceptacji i samorealizacji.
Insiracją w pracy z dziećmi jest dla mnie wizja dzieciństwa Joanny Kulmowej, pisarki dla dzieci, na temat której pisałam pracę magisterską: "Wierzę,że wczesne dzieciństwo jeszcze widzi, słyszy, czuje to, o czym się filozofom nie śniło."

Monika Ambroszczyk- opiekun grupy żłobkowej Misie 

"Ukończyłam Technikum Architektury Krajobrazu jednak moje serce wybrało pracę z dziećmi,  dlatego póżniej ukończyłam Kurs opiekuna żłobka.  Uwielbiam muzykę i staram się aby towarzyszyła ona mi i dzieciom w każdy dzień.

  Stawiam sobie cele i nieustannie dążę do ich realizacji. Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą i kreatywną która nie lubi nudy "

Patrycja Modelska -opiekun grupy żłobkowej Motylki

"Ukończyłam Technikum handlowe i pracowałam krótko w zawodzie. Po urodzeniu córek zdałam sobie sprawę, że praca z dziećmi jest tym co chcę robić i dlatego ukończyłam kurs na Opiekuna w Żłobku.

Staram się pracować z każdym dzieckiem tak jak ze swoim własnym, poświęcając mu dużo uwagi i zrozumienia. Każdy nowy dzień w pracy z dziećmi jest wyzwaniem i to motywuje mnie do działania."

Adrianna Ziętek- opiekun grupy Motylki

Anna Kryś- opiekun grupy Jeżyki

Armanda Michalak- opiekun grupy Jeżyki

 

 

 

Iwona Ambroszczyk- pomoc wychowawcy w grupie Biedronki, pomoc kuchenno-porządkowa

Dorota Włodarczyk- pomoc wychowawcy w grupie Żabki, pomoc kuchenno-porządkowa

Małgorzata Marciniak- pomoc kuchenna